Kominy

<< Powrót

Elementy systemu

Kominy >>

rury.jpgSzkliwiona rura ceramiczna - eliminująca osiadanie kondensatu i poprawiająca ciąg w kominie, w pełni kwasoodporna, dzięki zastosowaniu unikalnej technologii szkliwienia, odporna na działanie bardzo wysokich temperatur oraz na ich amplitudy. Dostępna w średnicach 14/18/20 cm, co umożliwia dobór najodpowiedniejszego kotła grzewczego. Półmetrowe długości rur zapewniają lepszą szczelność układu dzięki zmniejszeniu liczby miejsc łączeń. W skład ceramicznego systemu kominowego Twister wchodzi: profil podstawowy oraz profile dodatkowe: przyłączeniowy (do podłączania kotła grzewczego lub kominka), wyczystkowy (rewizyjny - do usuwania ewentualnych zanieczyszczeń lub odpadów powstających w procesie spalania) i dolny - (do zbierania i odprowadzania kondensatu)
 
welna.jpgWełna mineralna - półokrągła, idealnie dopasowana do przekroju pustaka i rury, o modułowej budowie ułatwiającej montaż. Dzięki łączeniom na zakład zapewnia również maksymalną izolację
 
pustak_ceramiczny.jpgPustak ceramiczny - o wysokości 250 mm, wypalany z gliny. Te same własności pustaka kominowego i ścian nośnych pozwalają zachować jednolitość materiałową konstrukcji budynku. Doskonały system wentylacji wełny mineralnej dzięki zastosowaniu inteligentnego systemu otworów na całym obwodzie pustaka (w odróżnieniu od dostępnych do tej pory na rynku systemów wentylowanych wyłącznie punktowo - w narożnikach pustaka)
 
kanaly_wentylacyjne.jpgKanały wentylacyjne - zintegrowany system złożony z tradycyjnych pustaków wentylacyjnych. Uniwersalne moduły pozwalają na tworzenie dowolnych konfiguracji kanałów odprowadzających zużyte powietrze z pomieszczeń. Okrągły przekrój kanałów wentylacyjnych zapewnia lepszą cyrkulację powietrza niż znane dotychczas przekroje prostokątne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami nie ma obowiązku obudowywania przewodów wentylacyjnych wewnątrz budynku.
 
zakonczenia.jpgZakończenia - elementy wykończeniowe wykonane z kwasoodpornej i nierdzewnej stali. Spełniają funkcje uszczelniające, idealnie wykańczając poszczególne elementy przewodu kominowego.
 
ZALETY CERAMICZNEGO SYSTEMU KOMINOWEGO TWISTER

Innowacyjność - jedyny w Polsce w pełni ceramiczny system kominowy złożony z ceramicznej rury szkliwionej i pustaków ceramicznych.
Zrewolucjonizowany system przewietrzania - pierwszy na rynku obwodowy system wentylacji.
Szkliwione rury wewnętrzne - szkliwienie eliminuje osiadanie osadów i poprawia ciąg w kominie.
Doskonała izolacja - dzięki twardej wełnie mineralnej z łączeniami na zakład, której modułowa budowa zapewnia nie tylko prosty montaż, ale również dokładną izolację.
Pełna kwasoodporność - przewyższająca wymagania stawiane wyrobom kominowym dzięki zastosowaniu wysokiej jakości ceramiki i elementów wykończeniowych z blachy kwasoodpornej.
Uniwersalność - do pieców nisko - i wysokotemperaturowych oraz do wszystkich rodzajów paliw.
Łatwość montażu - dzięki modułowej budowie i kompletnemu zestawowi elementów tworzących gotowe rozwiązanie. Lekkość i idealne dopasowanie obu części składających się na kompletny pustak ułatwiają nie tylko montaż, ale również kontrolę poprawności wykonania całego systemu w poszczególnych jego etapach.
Zakres temperatur spalin - do 600 stopni C. 
Ceramiczny system kominowy TWISTER składa się z pustaków ceramicznych produkowanych przez CERPOL-KOZŁOWICE oraz z kwasoodpornych profili kamionkowych produkowanych przez CRH KLINKIER GOZDNICA. System dostępny jest w sieci sprzedaży CRH KLINKIER.
twister_foto.gif
 

<< Powrót